sprzęt/akcesoria Kamil  

Niestandardowe typy rozdzielnic, dostępne na naszym rynku

Przeglądając oferty sklepów z blokami rozdzielczymi, na ogół zetkniemy się z podstawowym typem rozdzielnic, jakim są modele elektryczne. Urządzenia te stanowią kluczowy element praktycznie każdej instalacji, rozdzielając, przesyłając i przetwarzając energię elektryczną.

Rozdzielnice elektryczne chronią nas również przed porażeniem prądem, a także umożliwiają zarządzanie pracą podłączonych urządzeń. Wraz z rozwojem technologii, na rynku pojawiły się także i inne typy rozdzielnic, takie jak chociażby model pierścieniowy RMU. W niniejszym artykule przybliżymy temat tych niezwykle pożytecznych urządzeń.

 

Rozdzielnica multimedialna

 

Pojęciem tym określamy modele, wewnątrz których umieszczono wszystkie urządzenia elektryczne, przeznaczone do odbioru sygnałów informacyjnych. Rozdzielnica multimedialna jest na ogół montowana w pobliżu elektrycznej, tworząc tym samym wygodne centrum naszej domowej instalacji. Podczas montażu, powinniśmy wziąć pod uwagę ewentualne zmiany, związane z ilością wykorzystywanych przez nas urządzeń. Na szczęście, rozdzielnice tego typu, pochodzące od renomowanych producentów, nierzadko odznaczają się modułową konstrukcją. Umożliwia nam ona dodanie później dodatkowych elementów, takich jak routery internetowe czy wzmacniacze telewizyjne. Wybierając się do sklepu z rozdzielnicami i blokami rozdzielczymi, warto jest zwrócić uwagę na obecność otworów wentylacyjnych oraz uchwytów, umożliwiających mocowanie przewodów w częściach bocznych.

 

Inteligentne rozdzielnice pierścieniowe RMU

 

Podstawą współczesnego przemysłu jest modernizacja i stawianie na inteligentne, zautomatyzowane rozwiązania. To właśnie z tego powodu, rosnącym zainteresowaniem w naszym kraju cieszą się obecnie pierścieniowe rozdzielnice RMU, oferujące szeroki zakres pożytecznych funkcji. Automatyczne konfigurowanie pracy sieci oraz system wykrywania usterek redukują przestoje w funkcjonowaniu zakładu. Urządzenia tego typu to także wnikliwa analiza zużycia zasobów oraz przebiegu procesów, dzięki której łatwiej rozplanujemy pracę urządzeń. Redukcji ulegają tu także koszty, związane z regularną eksploatacją maszyn.