sprzęt/akcesoria Kamil  

Do czego służy listwa zasilająca PDU?

Normy, kierujące współczesnym biznesem, zmieniają się niezwykle szybko. W celu nadążenia za konkurencją oraz sprostania wymogom klientów, przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na rozbudowę centrum danych. Rozwiązanie to jest o tyle korzystne, że zwiększamy dzięki niemu naszą dostępność, przy jednoczesnym usprawnieniu przesyłu informacji oraz obniżeniu kosztów eksploatacji. Należy jednak pamiętać, że wydajniejszy sprzęt to także większe zapotrzebowanie na moc energetyczną, zarówno szaf rack, jak i całego budynku. Z tego też powodu, konieczne staje się sięgnięcie po nowoczesną listwę zasilającą rack PDU. Oto, co należy wiedzieć na jej temat.

 

 

Zasada działania listwy zasilającej PDU

 

Pomimo swojej nazwy, listwa rack PDU nie generuje zasilania. Zamiast tego, odpowiada ona za rozdzielanie zasilania, płynącego ze źródła. Urządzenie to podłącza się do głównej listwy zasilającej, przeznaczonej do dystrybucji zasilania podczas pracy serwerowni. W momencie, gdy wskutek awarii dochodzi do nagłej przerwy w dostawie energii, do akcji wkracza listwa awaryjna UPS. Odpowiedzialna za zapewnienie zasilania awaryjnego, zapobiega ona nagłemu wyłączeniu urządzeń. Dzięki temu, pracownicy mają więcej czasu na bezpieczne wyłączenie sprzętu, aby uniknąć utraty danych.

 

 

Zalety nowoczesnych listew PDU

 

Listwa zasilająca rack zapewnia optymalne zasilanie indywidualnych szaf w sytuacjach awaryjnych, rozdzielając pomiędzy nie moc z generatora. Niewątpliwym atutem tego urządzenia jest przede wszystkim możliwość pracy z bardzo dużą mocą, co czyni je skutecznym rozwiązaniem nawet w większych serwerowniach. Pracą listwy możemy zarządzać zarówno zdalnie, jak i przez sieć lokalną. Nowoczesne listwy PDU są przystosowane do pracy nawet w bardzo wysokich temperaturach. Na rynku dostępne są także modele, dedykowane przedsiębiorcom, nastawionym na rozbudowę i modernizację firmowego sprzętu. Umożliwiają nam one bowiem przeprowadzenie wszystkich niezbędnych prac, bez konieczności odłączania od zasilania urządzeń już wykorzystywanych. Dzięki temu, nawet modernizowane zakłady nie muszą nastawiać się na konieczność tymczasowego wstrzymania prac.