kurs automatyki
Automatyka Kamil  

Pomoc dla specjalistów, oferowana przez profesjonalnych integratorów informatyki

Współczesny przemysł zmienił się znacząco na przestrzeni ostatnich paru lat. Nie dziwi więc fakt, że specjaliści, stykający się na co dzień z automatyką elektroenergetyczną, coraz częściej muszą wzbogacać dotychczasową wiedzę o nowe zagadnienia. Wydajniejsze silniki, zintegrowane systemy zarządzania, ogromne centra danych – wszystko to staje się obecnie standardem. Nie oznacza to jednak, że będąc właścicielami modernizowanych firm, musimy nastawiać się na zatrudnienie nowych pracowników lub wymianę obecnej kadry. Renomowani integratorzy, jak chociażby firma Schneider Electric, organizują bowiem regularne kursy automatyki, pozwalające na sprawne poszerzenie kompetencji zatrudnionych specjalistów. Oto, dlaczego naprawdę warto postawić na tego typu rozwiązania.

Zalety profesjonalnych kursów automatyki

Webinaria, prowadzone przez ekspertów Schneider Electric, odznaczają się znakomitą elastycznością. Kurs automatyki może bowiem zostać zorganizowany w formie zdalnej, w godzinach, odpowiadających pracownikom. Nie ma tu jednocześnie żadnych przeciwwskazań ku temu, aby podzielić kadrę pracowniczą na grupy, wysyłane na szkolenia w konkretnym okresie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, pracodawca, zatrudniający większą grupę osób, nie musi wstrzymywać całej działalności firmy na czas kursów. Szkolenia z zakresu automatyki elektroenergetycznej, organizowane przez uznanych integratorów, mają też jeszcze jedną, ogromną zaletę – możliwość poznania najskuteczniejszych rozwiązań, dostępnych obecnie na rynku. Uzyskujemy w ten sposób pełną gwarancję, że wiedza, pozyskana przez naszych pracowników, pozwoli im na obsługę maszyn i systemów, które nieprędko zostaną wyparte przez jeszcze nowsze odpowiedniki.

Programy do projektowania instalacji elektrycznych

Oczywiście, oferta wiodących integratorów automatyki to nie tylko profesjonalne kursy. To także darmowe programy do projektowania instalacji elektrycznych. Projektanci uzyskują za ich sprawą dostęp do szerokiego wachlarza narzędzi, a także możliwości sporządzenia szczegółowych schematów, dzięki funkcji automatycznego przeprowadzania niezbędnych obliczeń. Zakończony projekt może zostać następnie przesłany do programu, umożliwiającego projektowanie rozdzielnic, w celu naniesienia dodatkowych planów.