Ekologia Rozwiązania dla Firm Smart Kamil  

Zalety smart office – inteligentnych biur

Smart office, czyli inteligentne biura, to idea, mająca na celu zwiększenie efektywności pracowników, przy jednoczesnej redukcji kosztów, związanych z prowadzeniem firmy. W ogólnym założeniu, polega ona na implementacji nowoczesnych, inteligentnych urządzeń i systemów, mających mieć pozytywny wpływ na komfort zatrudnionych osób. Jak zauważa bowiem wielu rynkowych specjalistów, wygoda bardzo szybko przekłada się na zwiększoną chęć do pracy. Uważa się również, że komfort sprzyja kreatywności, co ma szczególne znaczenie w przypadku firm, zatrudniających specjalistów od marketingu lub designerów. Oto, dlaczego naprawdę warto jest zastanowić się nad wdrożeniem smart office.

Inteligentne biura – nowoczesność na każdym kroku

Inteligentne pomieszczenia biurowe opierają się na możliwie najmniejszej liczbie przycisków w najczęściej wykorzystywanych urządzeniach. Praktycznie każda maszyna podpięta pod natynkowe gniazdo, jak chociażby ekspres do kawy, powinna być wyposażona w czujnik ruchu lub moduł Bluetooth. Dzięki temu, wystarczy jedynie machnąć lekko ręką lub użyć smartfona, aby uruchomić urządzenie. To samo tyczy się drzwi, wyposażanych na ogół w system automatycznego otwierania, eliminującego konieczność każdorazowego naciskania klamki. Smart office to także usprawnione zarządzanie wolnymi pomieszczeniami. Platformy, monitorujące obłożenie sali, pozwalają na prostsze planowanie spotkań oraz wygodne rozsyłanie informacji o wszelkich naradach.

Inteligentne biura niosą ze sobą również zauważalne oszczędności, związane z mniejszym zużyciem prądu. Jak zauważają eksperci, systemy, dostosowujące natężenie oświetlenia do potrzeb użytkowników, potrafią zmniejszyć cenę rachunków za energię nawet o 90 procent. Planując położenie natynkowych gniazd i kontaktów, warto jest postawić także na inteligentne systemy, ustawiające temperaturę pomieszczenia względem warunków pogodowych. Środowiska smart office to również szereg nowoczesnych programów komputerowych, umożliwiających sporządzanie wirtualnych tablic oraz prostszą pracę zdalną. Nowoczesne kamery sieciowe, wchodzące w skład wyposażenia inteligentnego biura, pozwalają też na wygodne prowadzenie rozmów konferencyjnych.