Rozwiązania dla Firm Smart Zarządzanie Kamil  

Nowoczesne rozwiązania, zapewniające bezawaryjną pracę firmy

W dzisiejszych czasach, pojęcie nowoczesnej firmy nie jest już zarezerwowane wyłącznie dla najbogatszych, dużych przedsiębiorstw. Przykładem są tu chociażby darmowe programy do projektowania instalacji elektrycznych, oferowane przez wiodących dostawców technologii dla biznesów. Dzięki takiemu zwiększeniu przystępności, szanse na sprawny rozwój otrzymują nawet początkujący przedsiębiorcy, planujący rozbudowę wyposażenia dopiero w niedalekiej przyszłości. Innowacje stały się również widoczne w przypadku zabezpieczeń, takich jak awaryjne zasilacze UPS. Nawet najnowocześniejsze urządzenia nie są bowiem w stu procentach wolne od ryzyka usterek, jeśli pozostawimy je bez ochrony. Stawianie na zaawansowane technologie stanowi więc najlepszy sposób na redukcję kosztownych zastojów oraz skrócenie czasu ich trwania.

Zdalny monitoring UPS

Jeszcze do niedawna, przedsiębiorcy musieli liczyć się z faktem, że baterie, zainstalowane w zasilaczach UPS, kiedyś się wyczerpią. Z tego też powodu, na przestrzeni lat opracowano zaawansowane technologie, przeznaczone do zdalnej kontroli zasilaczy oraz monitorowania ich stanu. Wykorzystując nowoczesne protokoły, monitoring UPS wysyła powiadomienia o usterkach drogą internetową w trybie natychmiastowym. Pozwala to na lepsze przygotowanie się na ewentualne naprawy oraz zabezpieczenie firmowych danych przed utratą. Obsługa zdalna eliminuje także koszty, związane z wysyłaniem serwisantów w celu, na przykład, zresetowania systemu. Wielopoziomowe systemy użytkowników oraz zabezpieczenie hasłem gwarantują jednocześnie pełną ochronę przed ingerencją osób nieupoważnionych.

Programy do projektowania instalacji elektrycznych

Zastosowanie rozwiązań pokroju monitoringu UPS to zaledwie połowa sukcesu. Bezawaryjność instalacji oraz urządzeń do niej podłączonych jest bowiem zależna także od odpowiedniego projektu. Powinien on bowiem uwzględnić nie tylko prawidłowe rozlokowanie kabli i urządzeń, ale również zapewnić łatwy dostęp do gniazdek oraz zapewnić elastyczność, niezbędną do późniejszej rozbudowy. W tym celu, zaleca się sięgnięcie po specjalistyczny program do projektowania instalacji elektrycznych. Szeroki wybór narzędzi, uwzględnienie różnych typów przewodów czy też precyzyjne obliczenia to tylko niektóre z zalet takich aplikacji. Projektowanie za pomocą programu pozwala na pełne dostosowanie instalacji do bieżących i przyszłych potrzeb użytkownika oraz niweluje ryzyko popełnienia nawet najmniejszych błędów.