sprzęt/akcesoria Kamil  

Listwy, liczniki i ładowarki, czyli niezbędniki każdego przedsiębiorcy

Możliwość monitoringu sieci elektrycznej oraz zapewnienie urządzeniom odpowiedniego zasilania to czynniki, których nie powinien bagatelizować żaden przedsiębiorca. Nowoczesny licznik elektryczny i inne elementy wyposażenia pozwolą nam bowiem na zapewnienie zakładowi bezproblemową pracę wszystkich systemów i urządzeń.

To z kolei przekłada się na minimalne ryzyko kosztownych zastojów, spowodowanych awariami lub brakiem prądu. Nie dziwi więc fakt, że nowoczesne listwy zasilające czy też ładowarki samochodowe na dobre wpisały się w wyposażenie współczesnych firm. Szczególnie, że osprzęt tego typu znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, od branży IT po marketing. Oto przykłady najczęściej wykorzystywanych urządzeń.

 

Listwa zasilająca rack PDU

 

Nie da się ukryć, że współczesne szafy serwerowe nierzadko odznaczają się sporym zapotrzebowaniem energetycznym. I chociaż przeważnie mamy tu do czynienia ze sprzętem o mocy na poziomie 10 kW, większe przedsiębiorstwa wykorzystują również maszyny jeszcze potężniejsze, o mocy sięgającej 25 kW. Nowoczesna listwa zasilająca rack umożliwia sprawną dystrybucję energii, przy jednoczesnym monitoringu wszelkich zmian w pracy urządzeń. Należy przy tym pamiętać, że listwy tego typu nie generują energii elektrycznej. Ich rola ogranicza się wyłącznie do rozdzielania mocy między obwody, na wzór tablicy rozdzielczej. Urządzenia te są w stanie zarządzać mocą o wysokiej gęstości, odznaczając się przy tym znakomitą odpornością na czynniki zewnętrzne. Podczas prac serwisowych nie jest wymagane odłączanie urządzeń od źródeł zasilania.

 

Nowoczesny licznik elektryczny

 

Oprócz listwy zasilającej rack, warto jest postawić także na współczesny model licznika. To właśnie to urządzenie umożliwi nam bowiem bezproblemowy wgląd w zużycie energii na terenie zakładu, co pozwoli na sprawniejsze rozplanowanie wydatków. Nowoczesne modele, jak chociażby seria PowerLogic, oferowana przez firmę Schneider Electric, to także zaawansowane systemy ostrzegania, informujące nas o wykryciu wszelkich nieprawidłowości w pracy instalacji. Współczesny licznik elektryczny to również kompaktowe wymiary, umożliwiające montaż urządzenia nawet w niewielkich rozdzielnicach. 

 

Ładowarki samochodowe do aut elektrycznych

 

Troska o środowisko to kwestia, do której firmy podchodzą obecnie niezwykle poważnie. Z tego też powodu, coraz popularniejszym rozwiązaniem stają się ładowarki samochodowe, przeznaczone do ładowania baterii wozów elektrycznych, stojących na parkingu. Wiodące modele, takie jak ładowarki EVlink, umożliwiają nam umieszczenie nawet 50 stacji ładujących, bez konieczności kosztownej rozbudowy systemu zasilania. Nowoczesny system pozwala nam jednocześnie na zarządzanie ilością energii, przesyłanej do każdego z pojazdów.